Editör

Editör – Temmuz 2020

Bismillah…

Şanı yüce Allah’a sonsuz hamd-u sena; Rasulü Ekrem’e sayısız salat-u selam olsun.

Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun kıymetli kardeşler! Hızla akıp gittiğinden yakındığımız, çoğunlukla bize yetmediğinden dem vurduğumuz zaman mefhumu; bazen en büyük imtihanımızken bazen tek sermayemiz. Esasen hem sermayemiz hem imtihanımız… Kâr ve zarar hesaplarımızda çoğunlukla göz ardı ettiğimiz, ancak sahip olabileceğimiz en mühim olgulardandır zaman. Her lahzasına binler kıymet biçerek, imtina ile ve itinayla harcamamız icap eden…

Zamanın Rabbine şükürler ile ve kıymet addedip layıkıyla geçirme temennisiyle bu ay dosyamıza “Vakit Şuuru” hususunu aldık.

Rana Çeçen, haneyi saadette vaktin nasıl geçtiğini araştırırken; Sezgin Özbay kadın için vakit disiplininin/şuurunun ehemmiyetini ele alıyor.

Mine Turhan “Zaman içinde namaz mı, namaz içinde zaman mı?” sorusuna yanıt ararken; Esra Gülşahin “Zamane kızı mı zamanın kızı mı?” sorusunu cevaplıyor.

Suna Tutak “Zamanın Meryem’i”ni konu alırken; Sümeyye Özbay da Ebu Gudde’nin ‘Zamanın Kıymeti’ isimli kitabının tahlilini yapıyor.

Öte yandan bu ay sizler için Araştırmacı Yazar Sabiha Ateş Alpat Hanımefendi ile “Mümin kadın ve zaman” ekseninde röportaj yaptık.

Ayrıca şiirden öyküye, Esma-ül Hüsna’dan ideolojilere, sağlıktan mutfağa, meal sorularından bulmacaya, kültür sanattan el işine varıncaya dek daha birçok paylaşımla yine dopdolu bir sayı ile sizlerleyiz. İstifade edeceğinizi umuyor; okuyup okutmak suretiyle daha nice sayılarla nice hanelere ulaşmamıza vesile olmanızı temenni ediyoruz. Dualarınızdan eksik etmeyiniz efendim.

Şanı yüce Allah’a emanet olunuz…

Editör | Nisanur Dergisi | Temmuz 2020 | 104. Sayı

Yorum yap