Gündem

TÜRDEB yılın son toplantısını gerçekleştirdi

Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) aralık ayı toplantısını TÜRDEB Başkanı Fatih Bayhan yönetiminde Üsküdar Gençlik Merkezinde dergi temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirdi. Toplantıda dergilerin artı ve eksileri masaya yatırılırken; ortak gündem oluşturma, dergilerin dayanışması ve dergilerin ileriye dönük vizyonu üzerinde duruldu.

İki saatten fazla süren toplantıda dergilerin artı ve eksileri enine-boyuna masaya yatırılırdı. Yılın son toplantısının gerçekleştirildiği Üsküdar’da, dergilerde ortak gündem oluşturma, dergilerin dayanışması ve dergilerin ileriye dönük vizyonu üzerinde epeyce duruldu. 2019 dergi fuarı hazırlıkları, dergi dağıtım çalışmalarında gelinen nokta, e-dergicilik alanındaki yeni gelişmeler de toplantıda konuşulan diğer konulardı.

Toplantıya; TÜRDEB Başkanı Fatih Bayhan, Vuslat Dergisi adına İlhami Pınar, İnzar ve Kelhaamed Dergisi adına Mehmet Zeki Ergin, Akademya Dergisi adına Kerem Kubilay Karadeniz, Nisanur – Nur Çocuk ile Söz&Kalem Dergisi adına Sayim Yüksek, Genç Dergisi ve Okur Kitap Dergisi adına Asım Gültekin ve Sübhan Ahmedov, Köprü Dergisi (Berlin) adına Erkan Doğaslan, Sebilürreşad Dergisi adına Ömer Faruk Arlı, Yedi İklim Dergisi adına Müstakim Haksal, Seyyide Dergisi adına Fatma Toksoy, Ay Vakti Dergisi adına Esma Budak, Aylık ve Baran Dergisi adına Cumali Dalkılıç, Araf Dergisi adına M. Fatih Özmen, Haksöz ve Temmuz Dergisi adına Murat Ayar, Furkan Dergisi adına Ümit Elönü, Suskun Dergisi adına Ubeydullah Erdoğan, TÜRDEB yönetim ekibinden Recep Baydemir ve eski dergicilerden Sıktı Türkan ve Gürsel Tanrıverdi katıldı. | İLKHA

Yorum yap