Basında BizManşet

Nisanur Dergisi şubat sayısı çıktı

Kültür – yaşam ve aile dergisi Nisanur’un Şubat 2019 sayısı okurlarıyla buluştu. Nisanur 87. sayısında vaktinde yapılmayan; erken ve geç evliliklerin kişisel ve toplumsal etkilerini mercek altına almış.

İSTANBUL- Kadınların kaleminden çıkan Nisanur, Şubat 2019 sayısı ile raflardaki yerini aldı. Kültür – yaşam ve aile dergisi 87. Sayısında dosya olarak vaktinde yapılmayan; erken ve geç evliliklerin kişisel ve toplumsal etkilerini mercek altına alıyor.

Derginin editör yazısında dosya konusuna ilişkin; topluma yerleştirilmeye çalışılan ve kamuoyunda da farklı açılardan dillendirilen ‘erken evlilik’ noktasında, iddia edilenin aksine 17, 18 yaş evliliklerin çok da erken sayılmadığı ve yanlış da olmadığı hususunda yoğunlaştık. Bununla beraber yine topluma her vesile ile gayet normalmiş gibi lanse edilmeye çalışılan ‘geç evlilik’ kavramının aslında ne derece tehlikeli olduğunu irdeleyip sizlere sunmak istedik… Dinimizin buluğa ermiş ve geçerli bir mazereti bulunmayan her bireyin evlilik farziyetini ivedilikle yerine getirmesi hususundaki hassasiyetini hadisi şerifler ile destekleyip bu noktada anne ve babaların üzerlerine düşeni yerine getirmeleri gerektiğinin altını çizdik” açıklamalarına yer verilmiş.

Nisanur ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen ve 162 okulda pilot uygulaması tamamlanan ETCEP hususunu da gündemine almış. Mutfaktan sağlığa, şiirden öyküye, kültür sanattan bulmacaya ve daha birçok konuyla 87. sayısında okurlarına dopdolu bir sayı sunuyor.

Nisanur ve ücretsiz Nur Çocuk eki seçkin bayilerde. | İLKHA

İLETİŞİM:
www.nisanurdergisi.com
Tel: 0212 562 60 06
Fax: 0212 562 60 16
WhatsApp:: 0539 784 36 71
nisanur@nisanurdergisi.com
twitter.com/nisanurdergisi
facebook.com/nisanurdergisi
instagram.com/nisanurdergisi


Yorum yap