Basında BizGündemManşet

Nisanur Dergisi Ocak Sayısı Çıktı

Kadınların kaleminden çıkan aylık kültür, yaşam ve aile dergisi Nisanur’un Ocak 2019 sayısı çıktı. Nisanur Dergisi 86. sayısında “sözün güzeli” dosyası ile okurlarının karşısına çıkarken; Filistin’in başkenti Kudüs’te Nehla İmad Ebu Hatice ile ‘Mescid-i Aksa’ üzerine röportaj da yapmış.

Derginin editör yazısında; “Sözün gücü tartışılmazdır. Sözün etki gücü ve hitabetteki tesiri; kelamların en vecizi, sözlerin en üstünü olan Kur’an-ı Kerim’in birçok ayetine konu olmuştur. Bu gücü, hakikat ölçüsünde bilgiye/ilme dayalı şekilde kullanmak, kullanımların en güzeli, en doğrusudur.” ifadelerine yer verilerek; insani ilişkilerde, güzel sözün nelere kadir olduğuna dikkat çekilmiş.

Nisanur, 2019’un ilk sayısında eşlerin birbirine karşı sevgi sözcükleri kullanmaları, evliliğin saadeti noktasında çok önemli bir yer tuttuğuna dikkat çekerek; sosyal hayatta bize Rabbimizin adını hatırlatan kelimelere sımsıkı sarılma tavsiyesinde de bulunuyor.

Hayata, kadına ve aileye dair birçok konuyla ve birbirinden özel paylaşımlarla dopdolu bir sayı yine okurlarını bekliyor.

Özel 2019 Takvimi ve Poster

Ayrıca Nisanur Dergisi’nin her ay okurlarına hediye ettiği Nur Çocuk ekinde bu ay 2019 özel takvimi ve poster de yer almaktadır. Öğrencileri hatta yetişkinlerin de kullanabileceği Türkçe, Kürtçe ve İngilizce takvim Nur Çocuk Dergisi’nin orta sayfasında yer alıp, kolayca sökülebilir ve istenilen yere asılabilir konumdadır. Hikâye, bulmaca, eğitici sorular, boyama ve daha birçok eğlenceli aktivitenin yer aldığı Nur Çocuk Dergisi okurlarını bekliyor. | İLKHA | DOĞRUHABER

Yorum yap