Genel

Nisanur Dergisi Kasım Sayısı Çıktı

Kültür, yaşam ve aile dergisi Nisanur’un Kasım 2019 sayısı çıktı. Nisanur Dergisi 96. Sayısında ‘çağın en büyük ihtiyacı’ olarak nitelendirdiği ‘adab-ı muaşeret’i dosya olarak ele alıp, yaşadığımız çağda adeta tavan yapan ‘görgüsüzlük’ten dem vuruyor.

Dergide; insanı yaratanın onu cahil olarak kendi haline bırakmayıp gerek kendisiyle gerekse de yaşadığı ortamla alakalı olarak nasıl davranması gerektiğinin bilgisini de verdiğinin… Bu bilginin, insanı insan yapan etken olup bu sayede hem rabbi ile hem de çevresi ile şuurlu bir ilişki kurduğunun… Bu ilişkinin ise sağlıklı bir şekilde sürdürülmesinin edeb ile mümkün olduğunun… Çoğulu ‘adab’ olan bu kavramın, insanı türlü sıkıntı ve belalardan koruduğunun altını çiziliyor.

Ayrıca Kur’an kıssalarında adap dersleri… Hane-i saadette adab-ı muaşeret… Medeniyet, şehir ve adap… Aile ilişkilerinde adap ve sofra adabı da öne çıkan başlıklar arasında.

Öte yandan her ay olduğu gibi bu ay da kadına, aileye ve gündeme dair birçok konuyla dopdolu bir sayıyla okurlarının karşısına çıkıyor.

E-DERGİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Yorum yap