EditörElif YüksekManşet

Editör – Mayıs 2022

 Nesillerin devamı için iki cins arasına muhabbet ve meveddet yerleştiren yüce Allah’a hamd-u senalar; aile hayatında muhabbetin en canlı ve en güzel örneğini sergileyen Muhammed Mustafa’ya salat-u selamlar olsun.

Zatını hamd ile tesbih ettiğimiz Rabbimizin selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize ve üzerimize olsun. Olsun ki; hayatımızın her anını güzellikler kaplasın… Her işimize muvaffakiyet eşlik etsin… Her söylediğimiz bir inşirah mesabesinde; her işittiğimiz irşada vesile; her yediğimiz cana kan, gönle iman; her içtiğimiz ab-ı hayat misali; her giydiğimiz takvaya eriştirsin…

‘En hayırlı Müslüman kim?’ diye sorduk bu ay. Ve cevabı hemencecik aldık, gönüllerimizin efendisi Muhammed Mustafa aleyhi selamdan:

“Sizin en hayırlınız, ailesine karşı en hayırlı olanınızdır. Ben de aileme karşı en hayırlı olanınızım.” (Tirmizî, Menâkıb, 63.)

Bu minvalde:

Anne-baba-çocuk arasındaki bağı…

Eşlerin birbirine olan bağlılığını besleyen faktörleri…

Anne-babamızın üzerimizdeki haklarını…

Aile reisi olarak Peygamber Efendimizin söz ve eylemlerini…

Aile yuvamıza şiddet ve nefreti bulaştırmama özen ve gayretini ele almaya çalıştık.

Ayrıca Ramazan Bayramı ve Şevval ayına ilişkin nadide bilgiler ve Mavi Marmara’ya ilişkin derin satırlar da sadırlarınızda yer edinme adına sayfalar arasında yer buldu.

Kıymetli okurlarımız! Bu ay sizler için Diyetisyen Tuğbanur Selçuk Hanımefendi ile ‘sağlıklı ve dengeli beslenme’ üzerine röportaj da yaptık. Ve yine heybemize bir dolu güzellik sığdırdık elhamdülillah.

Hâsılı; Esma-ül Hüsna’dan fıkha, şiirden öyküye, kültürden sanata, sağlıktan mutfağa birçok konuyla bu ay da sizlerleyiz.

Bilahare mübarek Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyor, esenlikler diliyoruz.

Her daim hayırla kalınız efendim…

Editör | Nisanur Dergisi | Mayıs 2022 | 126. Sayı

Yorum yap