EditörYazarlar

Editör – Aralık 2019

Sonsuz ve sınırsız varlığı şeksiz/şüphesiz olan şanı yüce Rabbimize, yaratılmışlar adedince hamd-u sena olsun. Evveli de ahiri de nur olan Peygamber Efendimize, yıldızlar adedince salât-u selam olsun.

Es Selam Olan’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize (ve üzerimize) olsun.

Kıymetli okurlar, 97. sayımızla yeniden sizlerleyiz. Ayrıca bu sayımız, yayın hayatına atıldığımız 9. yılımızın ilk sayısı. Bu bağlamda ‘aile rehberiniz Nisanur olsun’, diyoruz. Nisanur aile rehberiniz, diyoruz. İddialı ve gururluyuz. Bunu, yola çıkış amacımıza; halis niyetimize dayandırıyoruz. Muvaffakiyetimizi de Rabbimizden biliyoruz.

Evet, yıllardır her ay hanelerinize ayrı bir heyecanla, farklı bir konuyla ve bambaşka bakış açılarıyla ancak yalnızca rızayı ilahi ile konuk olduk. Bunun bereketini, güzel neticelerini, özel yansımalarını da gördük elhamdulilah. Bu durum, gayretimizi biledi. Azmimizi cuş-u huruşa getirdi. Niyetimizi tazeledi. Şükrümüzü artırdı. Ve daha birçok güzelliğe kapı araladı.

Bu bağlamda bu ay dosyamıza bu hususu aldık. “İçinizde hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten alıkoyan bir topluluk bulunsun. İşte bunlar kurtuluşa erenlerdir.” (Âl-i İmrân / 104) İlahi buyruğunun muhatapları olarak çıktığımız bu yolda ilerleyebilme adına sizlerin desteğinin ne anlama geldiğini, bir lahza daha izhar etme adına…

Neden Nisanur? Sorusuna izahatı Hacer Sara Arslan getirirken; Nisanur’da Yazmaya Var mısınız? sorusunu Sezgin Özbay yöneltti…

Nisanur’un Hedeflediği Aile ve Toplum modelini Aynur Sülün betimlerken; Nisanur ve Kadın hususuna Esra Türk değindi.

Esra Gülşahin Ailemizin Dergisi Ailemizle Beraber Büyüsün temennisinde ve tavsiyesinde bulunurken; Mine Turhan da Dünden Bugüne Dergiyi değerlendirdi.

Ayrıca dergimizin dünden bugüne yolculuğunu anlatma gayretine girdiğimiz gibi yazar kardeşlerimizin her biri, heybelerindeki bilgileri ve araştırma sonuçlarını, bu ay da özenle istifadelerinize sundular. Haliyle dokuzuncu yılımızın ilk dergisi, renkli ve keyifli sayfalardan müteşekkil; hayra vesile unvanını koruma gayretini yine kuşandı. Hal böyle iken:

Ne mutlu, hakkı ve sabrı tavsiye edenlere!

Ne mutlu, bu hayra kıyısından köşesinden de olsa vesile olanlara!

Ne mutlu, bu kervandan maddi/manevi desteklerini esirgemeyenlere!

Demeyelim de ne diyelim kardeşler?

İhlas ile yola koyulmaya devam! İhlas ile yazmaya, okumaya, tanıtmaya, tasarlamaya ve tavsiye etmeye de devam inşallah…

Sizleri derginizin -her zamanki gibi- dopdolu içeriğiyle baş başa bırakıyor; şanı yüce Allah’a emanet ediyorum.

9. yılımız, hepimize hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun efendim…

Editör | Nisanur Dergisi | Aralık 2019 | 97. Sayı

Yorum yap