Sağlık

Ağız kokusu düşmanı 5 besin

Ağız kokusunun itici etkisinden kurtulmak için besinleri kullanmaya ne dersiniz? Lezzetli besinlerle ağzı kokusuna kurtulabilir, ferah bir nefese kavuşabilirsiniz.

Ağzı kokusunu önlemek için besinlerden yardım alabilirsiniz. Beslenme düzeninize küçük dokunuşlar yaparak zahmetsizce ağız kokusundan kurtulabilirsiniz.

1.MAYDANOZ
Ağız kokusunu anında kesme özelliği olan maydanoz, kısa sürede kötü kokuyu giderir ve nefesinizi ferahlatır.

2.ELMA VE HAVUÇ İKİLİSİ
Sindirimi kolaylaştıran ve rahatlatan besinler olan havuç ve elma ile kötü kokulara neden olan bakterilerden kurtularak ferah bir nefese kavuşabilirsiniz.

3.YOĞURT
İyi bakteriler barındıran ağızda bulunan sülfit seviyesini düşürür. İyi bakterilerin etkisi ile ağzı kokusundan yavaşça kurtulacak ve nefesinizi ferahlatacaksınız.

4.KEREVİZ
Kereviz çiğneyerek tükürük salgılamayı teşvik edebilir ve ekstra ağız temizliği sağlayabilirsiniz. Bu işlem, hem çürüklere neden olan bakterileri zayıf düşürür hem de diş aralarını temizlemeyi sağlar.

5.KURU YEMİŞLER
Kuru yemişler bakterilere karşı koruyucu tabaka oluşmasını sağlar. Doğal yağlarla diş minesinde koruyucu tabaka oluşturan kuru yemişler çürümelere ve tahrişlere karşı koruma sağlar ve ağız sağlığını olumlu yönde etkiler.

Yorum yap